Japonsko, Čína

Nechte se unést Dálným východem

1. května 2015 v 15:03 | Dájulda

Wagakki Band

Adele - Rolling in the Deep - Čínská verze

22. ledna 2014 v 15:03 | Dájulda
Adele - Rolling in the Deep - Chinese Zither Cover

Můj Čínský sen III.

9. prosince 2013 v 16:29 | Dájulda

Mimoškolní aktivity

Jak už jsem předtím zmínil, kromě školy se snažím prozkoumávat okolí a cestovat po nejrůznějších památkách, ale to většinou zabírá mnoho času a taky docela dost peněz, a proto jsem se rozhodl, že je načase si najít také něco jiného, čím se bych se zabavil ve volných chvílích, které bych měl sice strávit pilným studiem, ale co si budeme nalhávat, to bych nebyl já.

Můj Čínský sen II.

17. listopadu 2013 v 16:56 | Dájulda

Noční život a výlety mimo kampus

Neuběhl ani týden a už jsem byl ve středu pozván do klubu Helen's. Jako společenský člověk jsem samozřejmě nemohl odmítnout, a tak jsem zažil svojí první noční akci. Klub Helen's je především znám pro velké množství zahraničních studentů, kteří tam chodí, a tak se tam hrají především evropské a americké hity. Ten večer tam pařilo asi 50% zahraničních studentů a další půlka byli Číňané, kteří tam chodí ze dvou důvodů. Prvním důvodem jsou zahraniční studenti, se kterými si mohou procvičit svoji angličtinu a druhým jsou každodenní speciální akce, které klub nabízí. Středa probíhá ve znamení Ladies Night (jedná se pravděpodobně o nejpopulárnější akci týdne), kdy si slečny zaplatí 30 yuanu (asi 100 korun) a mohou od 20-24 hodin pít koktejly zadarmo. Asi si dokážete představit, jak to tam vypadá tak kolem jedenácté hodiny. Většina slečen je těžce pod vlivem a jsou ochotné flirtovat téměř s kýmkoli, což je důvod, proč tento klub navštěvuje i spousta kluků.

Můj Čínský sen I.

15. září 2013 v 16:35 | Dájulda
Přátelé,
mám pro vás další cestopis, který mi poskytl Pavel K., autor cestopisu o Karibiku. Jedná se o vlastní zážitky z aktuálního pobytu v Číně. První část si můžet nyní přečíst :) Jedná se o autorský článek, proto prosím nekopírujte, případně uveďte autora.

V tomto dokumentu budu popisovat svoje veškeré zážitky a poznatky, které jsem na vlastní kůži pocítil na mojí roční výpravě do země netušených možností, veleobra Asie nebo říše středu - do Číny.

Do čínského přírodního parku smějí starší panny zdarma

26. června 2013 v 16:50 | Dájulda
Mít dvaadvacet roků a být stále pannou, to už bývá výjimkou i v konzervativnějších zemích. A v čínské provincii Chu-nan teď chtějí panenství u žen starších dvaadvaceti let vyzvednout. Proto všem dívkám narozeným před 17. zářím 1989, které nebyly dosud pohlavně poskvrněny, odpustí vstupné do přírodního parku Čou-lou.
V parku totiž vystavují "čisté a prosté" květiny, které lze k panenství přirovnat. Hlavní kvetoucí dřevinou v parku je silně aromatická oliva libovonná s jemnými bílými kvítky symbolizujícími panenství.
A jak hodlají u pokladen pohlavní čistotu ověřovat? "Jednoduše budeme jejich počestnosti věřit," tvrdí vedení přírodního parku Čou-lou, kde se olivy libovonné sklánějí nad vodopády a kaskádami a doplňují jiná květinová aranžmá.
super.cz

Tradiční hudba - Čína

14. prosince 2012 v 16:57 | Dájulda

Tai-Chi

20. září 2011 v 10:44 | Dájulda
Kdo cvičí Tai-Chi pravidelně a pod správným vedením ví, jak úžasná je cesta sebepoznání a jak malicherné jsou problémy všedních dní západního světa.

Všechny krásy Japonska

10. září 2011 v 18:00 | Dájulda

Unesco - Hiraizumi

10. září 2011 v 15:40 | Dájulda
Hiraizumi - chrámy, zahrady a vykopávky
Více jak 30 ostrovů, na kterých žijí rozliční zástupci fauny a flóry.

Unesco - Ogasawara

10. září 2011 v 15:30 | Dájulda
Boninské ostrovy popř. Ostrovy Ogasawara jsou souostrovím více než 30 subtropických ostrovů asi 1 000 km na jih od Tokia, Japonsko. Administrativně jsou součástí prefektury Tokio. Ostrovy jsou také známé pod názvem Boninské ostrovy a jejich nejjižnější, neobydlená část také jako Vulkánové ostrovy. O 700 km dále na jih leží ostrov Okino Torišima a 1 900 km na východ ostrov Minami Torišima. Tyto dva odlehlé ostrovy nejsou geograficky součástí souostroví Ogasawara, ale náleží k němu administrativně. Celková rozloha ostrovů je 84 km².

Jedinými obydlenými ostrovy jsou Čičidžima (父島) a Hahadžima (母島).

Unesco - stříbrný důl

10. září 2011 v 15:20 | Dájulda
Stříbrný důl Iwami Ginzan byl stříbrný důl v prefektuře Šimane na ostrově Honšú v Japonsku. V červnu 2007 byl důl zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO pod názvem Stříbrný důl Iwami Ginzan a jeho kulturní krajina.

Unesco - Širakami-Sanči

10. září 2011 v 15:10 | Dájulda
Širakami-Sanči je rozsáhlá horská oblast v severní části ostrova Honšú, Japonsko. Tuto oblast pokrývá původní panenský les zasahující do prefektur Akita a Aomori. Z celkové rozlohy 1300 km² je 169,7 km²; v centrální části zařazeno, již od roku 1993, na Seznam světového dědictví UNESCO.

Unesco - Širetoko

10. září 2011 v 15:00 | Dájulda
Národní park Širetoko se rozkládá na poloostrově Širetoko na severovýchodním okraji ostrova Hokkaidó, Japonsko.
Jeden z nejodlehlejších regionů Japonska je přístupný pouze pěšky nebo lodí. Mezi nejznámější atrakce patří Pět jezer Širetoko na západním okraji parku, Vodopády Kamuiwakka, Vodopády Ošinkošin a Průsmyk Širetoko, ze kterého je vidět nejen sopka Rausu, ale i sporný ostrov Kunaširi kontrolovaný Ruskem.

Unesco - Kii

10. září 2011 v 14:50 | Dájulda
Poloostrov Kii (japonsky: 紀伊半島, Kii Hantó) je jedním z největších poloostrovů na ostrově Honšú v Japonsku. Většinu jeho území zabírá prefektura Wakajama, včetně jeho celé jižní části. Na severozápad od Wakajamy je prefektura Ósaka, jejíž jižní část zasahuje na poloostrov. Na východ od Ósaky je prefektura Nara a ještě dále na východ prefektura Mie. Na západ od poloostrova Kii se rozprostírá Vnitřní moře a směrem na jih Tichý oceán.


Unesco - Nikkó

10. září 2011 v 14:40 | Dájulda
Nikkó je město v horách prefektury Točigi v Japonsku. Město Nikkó leží asi 140 km na sever od Tokia a patří mezi oblíbené cíle japonských turistů. Nejdůležitější místní atrakcí je svatyně a mausoleum Nikkó Tóšógú a svatyně Futarasan. Oblíbené jsou i místní horké prameny onsen. Horská oblast na západ od města je součástí Národního parku Nikkó, který se může pochlubit jedněmi z nejkrásnějších japonských vodopádů a mnoha naučnými stezkami.
V roce 1999 byly na Seznam světového dědictví UNESCO zapsány svatyně Tóšógú, svatyně Futarasan a chrám Rinnódži.

Unesco - Nara

10. září 2011 v 14:30 | Dájulda
V roce 1998 byly některé památky v Naře zapsány na Seznam světového dědictví UNESCO pod společným označením Památky na starobylou Naru. Mezi tyto památky patří:
chrám Tódaidži,
chrám Kófukudži,
svatyně Kasuga a přilehlý původní prales,
chrám Gangódži,
chrám Jakušidži,
chrám Tóšódaidži a
zbytky paláce Heidžó.

Unesco - Icukušima

10. září 2011 v 14:20 | Dájulda
Svatyně Icukušima je šintoistická svatyně na pobřeží stejnojmenného ostrova v prefektuře Hirošima v Japonsku. Leží na okraji města Hacukaiči. V roce 1996 byl chrámový komplex zanesen do Seznamu světového dědictví UNESCO. Japonská vláda označila některé budovy za japonský národní poklad.

Unesco - památník

10. září 2011 v 14:10 | Dájulda
Hirošimský památník míru zvaný také Atomový dóm či Genbaku Dome je torzo budovy stojící ve městě Hirošima, Japonsko. Od roku 1996 je zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Unesco - lidová architektura

10. září 2011 v 14:00 | Dájulda
Širakawa-gó (白川郷) a Gokajama (五箇山) jsou dvě japonské vesnice, které jsou díky své jedinečné lidové architektuře zapsány na Seznamu světového dědictví UNESCO.

 
 

Reklama